
ДСС ИЗАБРАО РУКОВОДСТВО СТРАНКЕ
Демократска странка Србије одржала је редовну XIV Скупштину странке на којој се бирао председник, Потпредседници и чланови Главног одбора.
На место председника странке, реизабран је господин Милош Јовановић, док су за потпредседнике изабрани Дејан Шулкић, Зоран Сандић и Предраг Марсенић.
„Поносан сам што су ми чланови ДСС-а указали поверење да наставим да водим странку која је увек била на страни cрпског народа, негујући државотворну политику са националног и демократског аспекта. Подршка и одговорност коју сам добио обавезује да наставим још енергичнију борбу на српској политичкој сцени, како би наша земља постала слободнија, независнија, развијенија и поносна на историју, културу и национални идентитет“, рекао је Милош Јовановић.
Он је такође додао да су припреме за предстојеће изборе са коалиционим партнерима из ПОКС-а и још низом удружења и група грађана увелико у току, у оквиру Национално- демократске алтернативе- НАДА.
Скупштинтина се одржала у складу са епидемиолошким мерама без масовног окупљања, а гласање се обављало у седиштима округа широм Србије.
Милош Јовановић српски је политиколог и правник, председник ДСС и доцент на Правном факултету Универзитета у Београду.
Рођен је 19. августа 1976. године у Београду. Средњошколско образовање стекао је у Петој београдској гимназији. На Универзитету Париз I Пантеон-Сорбона је 1999. године дипломирао на Правном факултету, а 2000. године на Одсеку политичких наука Сорбоне.
На истом универзитету је завршио магистарске студије из међународних односа 2001. године са радом на тему: La reconnaissance internationale des indépendances slovène et croate („Међународно признање словеначке и хрватске независности”), ментор професор Шарл Зоргбиб.
Докторску дисертацију одбранио је у децембру 2010. године на тему: Légitimité et légitimation du recours à la force dans l’après-guerre froide. Étude de cas: l’intervention militaire de l’OTAN contre la République fédérale de Yougoslavie (1999), („Оправданост и оправдавање употребе силе у послехладноратовском периоду. Студија случаја: Војна интервенција НАТО против Савезне Републике Југославије 1999. године”), ментор професор Шарл Зоргбиб, Универзитет Париз I.
Ожењен, отац двоје деце. Говори француски и служи се енглеским језиком.